Banka Hesap Numaralarımız

+90 850 360 0 361

hello@inrove.com

ÇALIŞMA SAATLERİ   09:00 - 18:00

BLOG
Anasayfa Blog E-Ticaret Sitesi mi? Sanal Pazar Yeri mi?

E-Ticaret Sitesi mi? Sanal Pazar Yeri mi?

22 Nisan 2021

E-ticaret sitesi mi sanal Pazar yeri mi sorusu son dönemde son derece yoğun bir şekilde sorulan sorular arasında yer almaktadır. Çevrimiçi varlığınızı kullanmaya ve onu iyi bir şöhretten daha somut bir şeye dönüştürmeye çalışıyorsunuz

E-ticaret sitesi mi sanal Pazar yeri mi sorusu son dönemde son derece yoğun bir şekilde sorulan sorular arasında yer almaktadır. Çevrimiçi varlığınızı kullanmaya ve onu iyi bir şöhretten daha somut bir şeye dönüştürmeye çalışıyorsunuz. Ancak bunu nasıl yapacağınızdan emin değilsiniz. Sadece hizmetlerinizi sunarak değil, aynı zamanda çevrimiçi satarak gelirinizi artırmayı düşünüyorsanız, kullanabileceğiniz birkaç yol olduğunu bilmeniz gerekir. Bununla birlikte, ikisi en verimli ve yaygın olan e-ticaret web siteleri ve çevrimiçi pazar yerleri olduğunu kanıtladı. İkisi arasındaki seçim, işletmenizin durumuna, ihtiyaçlarına ve hedeflerine bağlıdır. Aşağıda bahsedeceklerimiz doğrultusunda işletmeniz için en uygun olan satış alanını öğrenebilirsiniz.


Zincirinizdeki mağazalardan biri olan işletmenizin bir parçası olarak bir e-ticaret web sayfasına bakın. Öte yandan, bir pazarı kiraladığınız bir hizmet olarak algılayın. Bu benzetme, bunların her birinin gerektirdiklerinin arasındaki farkı anında fark etmenize yardımcı olacaktır.

E-ticaret sitesi, oluşturmanız gereken bir şeydir. Ana iş kolunuz web tasarımı ve web sayfası geliştirme olmadığı sürece, bunu sizin için yapması için başka birini tutmanız gerekecektir. Yalnızca sayfayı oluşturacak birine ihtiyacınız olmayacak, aynı zamanda onu düzenli olarak korumanıza ve ortaya çıkan sorunları çözmenize yardımcı olacak birine de ihtiyacınız olacak. Tam tersi, bir pazara yönelirseniz, ürünlerinizi hazır bir platforma yükleyebilirsiniz. Web tasarımı veya herhangi bir ücret hakkında düşünmek zorunda değilsiniz. Bazı pazar yerleri ücretsiz üyelik sunar, diğerleri ücret alır. Ancak genel olarak masraf bir web sitesi oluşturmanınkine yakın değildir.

Markalaşma ve İtibar
Ne sattığınıza bağlı olarak, bazen ürününüzü diğer ürünlerin bir yığınına dahil etmeniz faydalı olabilir. Belki de bunlar tamamlayıcı ürünlerdir ve alıcıları gerçekte harcayacaklarından daha fazla harcama konusunda etkileyebilirler. Bununla birlikte, ürünlerinizin benzersiz olduğunu ve diğer benzer ürünlerle birlikte satıldıklarının satışlarınıza veya itibarınıza zarar verebileceğini düşünüyorsanız, bunları bir e-ticaret sitesi aracılığıyla satmanız daha iyi olur.

Pazarlama ve Trafik
Ürünlerinizi bir pazarda sunduktan sonra, artık bunların promosyonlarıyla hiçbir ilginiz kalmaz. Pazar yeri sahibi, elinden geldiğince çok satış yapmakla ilgilenir ve buna teklifiniz de dahildir. Pazara mümkün olduğunca çok müşteri çekmek için pazarlamayı yapacaklar. Sahip oldukları trafik oranı, e-ticaret sitenizi başlattıktan sonra aylar içinde muhtemelen ulaşamayacağınız bir şeydir.

E-Ticaret Sitesi Avantajları
Sanal Pazar yerlerinin söz konusu avantajlarının yanı sıra e-ticaret sitesinin de sağladığı pek çok avantajın varlığından söz etmek mümkündür. Profesyonel bir e-ticaret sitesi firmalara kurumsal bir görünüm kazandırmaktadır. Bu noktada müşterilerinize profesyonel gözükerek satış yapabilirsiniz. Aynı zamanda e-ticaret sitesi ile ürünlerinizi daha uygun fiyatlara satın alırsınız. Çünkü sanal Pazar yerlerinde satış üzerine komisyon alınmaktadır. Bu da ürünlerin fiyatlarının artmasına neden olmaktadır.Bu yazı 2835 kere okundu.

DİĞER YAZILAR

Bizi Arayın! +90 850 360 0 361

Bizi Arayın! +90 850 360 0 361

Adalet Mah. Manas Blv. Folkart Towers A Kule, No:47/B, Kat:30 Bayraklı/İZMİR
+90 850 360 0 361
+90 850 30 454 30
hello@inrove.com

E-KATALOG

Ürünlerimiz ve diğer bilgilendirmelerimiz için E-Kataloğu inceleyiniz

İnrove Proje Geliştirme Ajansı

İnrove Markanıza Değer Katacak Adımları İle Sizi Daime İleri Götürmeyi Hedefleyen Minimum Bedel İle Maksimum Hizmet Sağlayan Yaratıcı Bir Proje Geliştirme Ajansıdır.

E-BÜLTEN'E ÜCRETİZ ÜYE OLUN! İLK SİZ HABER ALIN...