X
X

Tüm Yazılımlarda 1 Yıllık Premium Hosting HEDİYE!

Sepet  (0)
Giriş Yap Hesap Oluştur

Bilgi Bankası

SANAL POS API AYARLARI

Hangi Sanal POS firmasını kullanacaksanız aşağıdan o firmanın ayarlarını eksiksiz yapınız

PAYTR Sanal POS API Ayarları

  • Öncelikle paytr.com adresinden üyeliğiniz onaylanmış ise bu işlemleri yapabilirsiniz. Eğer başvuru yapmadıysanız başvuru yapabilirsiniz.

  • Başvurunuzun onaylanması ile PayTR yönetim paneline giriş yapın ve ardından sol menüdeki "bilgi" alanına tıklayın. Gelen sayfada bulunan "API Entegrasyon Bilgileri" tablosundaki "Mağaza No (merchant_id)" , "Mağaza Parola (merchant_key)" ve "Mağaza Gizli Anahtar (merchant_salt)" bilgilerini bir yere not edin. Ardından sol menüdeki "Ayarlar" sekmesine tıklayın. Gelen sayfadaki "BİLDİRİM URL" kısmına (siteadiniz kısmını web siteniz olacak şekilde düzelterek ) www.siteniz.com/paytrbildirim.php geri bildirim linkini Paytr panelindeki Bildirim URL alanına yapıştırınız.(Eğer bu işlem yapılmaz ise ödemeler onaylanmaz ve işlemler başarısız olarak sonuçlanacaktır)

  • Şimdi ise biraz önce not aldığınız Mağaza no, Mağaza Parola ve Mağaza Gizli Anahtar api bilgilerini sitenizin yönetim panelindeki Sistem Modülleri -> Ödeme Modül Ayarları -> Sanal Pos Modülleri Sekmesindeki gerekli alanlara ekleyiniz. Eğer bu işlemlerinizde herhangi bir eksiklik veya hata yok ise PayTR sanal pos entegrasyonunuz başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

    Önemli NOT: Aktif Sanal Post Sistemi Paytr Seçili Olmalı ve test işlemleri bittiğinde "PayTR Test Sistemi" sistemi pasif hale getirilmelidir

 

İYZİCO Sanal POS API Ayarları

  • Öncelikle iyzico.com adresinden üyeliğiniz onaylanmış ise bu işlemleri yapabilirsiniz. Eğer başvuru yapmadıysanız başvuru yapabilirsiniz.

  • Başvurunuzun onaylanması ile İyzico yönetim paneline giriş yapın ve Sol menüde bulunan "Ayarlar -> Firma Ayarları" sekmesine tıklayın. Gelen sayfada bulunan "API Anahtarları" bölümünde bulunan "API Anahtarı" ve "Güvenlik Anahtarı" bilgilerini bir yere not edin. Not ettiğiniz bu bilgileri kurulu olan sitenizin yönetim paneline girerek (yonetim) Sistem Modülleri -> Ödeme Modül Ayarları -> Sanal Pos Modülleri Sekmesindeki "İyzico" alanına gerekli alanlara bilgilerinizi ekleyip kaydedin. Kullanılan Sanal Pos Firması İyzico seçili ve girdiğiniz bilgiler eksiksiz-hatasız ise entegrasyonunuz başarılı bir şekilde tamamlanmıştır

 

SHOPIER Sanal POS API Ayarları

  • Öncelikle shopier.com adresinden üyeliğiniz bulunduğunda bu işlemler yapabilirsiniz. Eğer başvuru yapmadıysanız başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca Shopier'e üye olmak için evrak yüklemeniz gerekmemektedir.

  • Üyelik işlemlerinin ardından Shopier paneline giriş yapın ve sol menüde bulunan "Özelleştirmeler -> API Ayarları" alanına tıklayın. Ardından sayfada bulunan API Key ve API Secret bilgilerini bir yere not edin. Kaydettiğiniz bu bilgileri kurulu olan sitenizin paneline giriş yaparak (yonetim) sol menüdeki Sistem Modülleri -> Ödeme Modül Ayarları -> Sanal Pos Modülleri Sekmesine tıkladığınızdaki ekranda bulunan Shopier sekmesine tıklayarak gerekli alanlara ekleyin ve kaydedin. Ardından www.siteniz.com/shopiersonuc.php URL'sini Shopier panelinizdeki Özelleştirmeler -> API Ayarları sekmesinde bulunan "Geri dönüş URL (1)" alanına yapıştırıp kaydedin. Bu işlemi yapmazsanız eğer başarılı ödemelerin ardından sitenize geri dönüş sağlanmaz ve sipariş sisteminize eklenemez! Bu işlemler eğer başarılı ise entegrasyon süreciniz başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(84 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)